19 Mayıs 2019 Akrep Dolunayı ve Burcunuz: İlişkilerde Ekonomi ve Tutkular, Yakınlık ve Mesafe Dengesi

19 Mayıs 2019 Saat 00:11’de Akrep burcunun 27. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Oğlak burcunun 20. derecesi yükseliyor. Oğlak’taki Güney düğüm ile Yengeç’teki Kuzey düğümün de 18. derecede karşı karşıya geldiği bir zaman aynı zamanda. Bununla beraber bir tarafta Satürn ve Plüton Oğlak konumları diğer tarafta da Mars Yengeç konumu bulunuyor. Böylece  Dolunay haritasında 1 – 7 aksı oldukça aktive oluyor. An haritasında ilişkileri ilgilendiren konular var. Duygusal ve Düzen anlamında güvende hissetmek teması hakim. An haritasına göre İlişkiler açısından seçim zamanı ve tamamlanma durumları olabilir. Dahası oldukça karmik kaderi durumlar olabilir. Bir tarafta olgunluk, ciddiyet , kurallar, disiplin, gerçekçilik bir tarafta sezgiler, hassasiyetler, duygular, hayaller var. İlişkiler kısmında yine değineceğim. 

Öncü burçlar başta Yengeç ve Oğlak olmak üzere Teraziler ve Koç’lar da bu zamanlamadan etkileniyorlar. Özellikle burçların 18. günü doğumlular ve haritalarında 18. derece civarında öncü burçlarda gezegen yerleşimleri olanlar. Bu Yengeç – Oğlak aksı aynı zamanda ülkemizin yükseleni Yengeç olduğu için bizim için önem arz etmekte. 

Dolunay haritası incelendiğinde Boğa burcunda bir stelyum görüyoruz. Uranüs, Venüs, Güneş ve Ay Boğa burcunda görülüyor. Huzur, rahatlık, konfor, istikrar, keyif, rahatlık arayışı vurgu yapabilir. Boğa yetenekler, beceriler, üreticilik, istikrar, doyum, para, güzel sanatlar ile ilgili bir burçtur. Kararlı ve gerçekçidir. Burada ağır gezegen Uranüs olduğu için yine bu ekonomik anlamdaki isyanlar, tepkiler, uyanışlar ön planda olacaktır. Ülkemiz açısından önemli bir konum ifade ediyor bu Uranüs konumu çünkü Ülkemizi akrep burcu ve Güneş, Venüs, Jüpiter Akrep burcunda. Üretmek ve para yönetimi konusu yine ön planda olacak. 

Akrep Ay konumu ise Ay için pek huzurlu bir konum değildir. Akrep etkisi ile tutkular körüklenir, odaklanma artar. Bu bazen sahiplenme, kıskançlık ya hep ya hiç davranışını tetikler. Akrep Boğa’ya göre huzursuz yapıyı ifade eder. Burada doyumdan ziyade arayış söz konusudur. Enerji ve hareketlilik artar. Kurcalayıcılık, cinsel konular, araştırma, derinlik söz konusu olacaktır. Akrep için zenginlik daha çok tutkusal ve ortak alanla ilgilidir. Partner konusu önem kazanır. Ortağın yetenekleri, kaynakları, eğer flört ilişkisi ise cinselliği ve aurası konusu ön plana çıkar. Akrep ayrıca daha kolektif ile ilgilidir ve teması güç birliktelikleridir.     

Bu arada Mars’ın ise artık Yengeç’te ilerlediği bir süreç var. Kişisel açıdan değerlendirilirse Yengeç ve Mars birbiri ile uyumlu değerlendirilmez. Mars ileri hareket ve ağırlığını ortaya koymak ile ilgilidir. Yengeç ise daha çok güvenlik alanı ile ilgilidir. Mars Yengeç burcunda hassaslaşır. Dürtüler ve agresyon azalıp daha çok duygusal ihtiyaçlar gündeme gelebilir. Mars bu sürecinde haritanızda temas ettiği noktalara da hassaslık katacaktır. Daha çok güvenlik, ev ve özel yaşamla ilgili, yakınlık, besleyicilik, hassasiyet, kadınlar, feminen öğeler, annelik, ebeveynler ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu süreç içerisinde sezgiler ve bilinçaltı daha çok çalışabilir. Güven ve huzur arayışı da artabilir. Yengeç Mars’ın haritanıza göre denk geldiği konuma dikkat etmeniz ve güvenliği sağlamanız gerekebilecektir. 

Yengeç burcundaki Mars burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz):

Koç: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Boğa:  İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

İkizler:  Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.  

Yengeç: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Aslan: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Başak: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Terazi: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular. 

Akrep: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler. 

Yay:  Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Oğlak:  Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Kova:  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Balık: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Satürn ve Plüton konumları

Dolunay haritasında Satürn ve Plüton Oğlak konumları Dolunay burç konumuna uyumlu açı da bulunmakta. Oğlak ile Güneş konumu Boğa arası bir üçgen / uyumlu açı oluşuyor. Bu zamanlamada ekonomi, ayakları sağlam basmak, nesnellik, gerçekçilik öne çıkıyor. Sert yerleşimler ifade eden Satürn, Plüton ve Güney düğüm Oğlak konumlarının Güneş ve Merkür Boğa konumu ile uyumlanması daha esnek olunabilen, düzenleme sağlanılabilecek süreçleri ifade ediyor. Dolayısıyla genel olarak Toprak elementi burçlar  için düzenlemeler açısından daha iyi bir zamanlama söz konusu.  Boğa, Başak, Oğlak burçlarının 20. – 27.  arası günler civarı doğumlular ve 20. – 27. arası derecelerde haritasında gezegen yerleşimi olanlar için uyumlu koşullar var. 

İlişkiler ve Kısmetler

Dolunaylar olayların tamamlanması ve objektif yani zıt tarafları gözetilerek görülmesi ile de ilgilidir. Burada zıtlıklar ve engeller olabileceği gibi nasıl tamamlanılacağı konusunda da tüyolar vardır. Dolunaylar Eril figür Güneş’in ve Dişil figür Ay’ın 180 derece açı ile karşı karşıya geldiği zamanlardır ve bu Terazi semboliğinde düşünülürse Terazi’nin kefesindeki ne neye uygundur tamamlar ve ne neye muhaliftir ilerlemeyi zorlar bu süreçte bu sorular üzerinde düşünülmesi gerekir. Burada farklı uçların dengelenmesi birbirine entegre edilmesi önem arz ediyor 

İlişkiler açısından dengeleri oturtmanın hem ekonomik hem de tutkular ve cinsellik açısından iki ucu var bu süreçte. Tam dengeyi sağlamak ve aranılana ulaşmak için iki alanda da bilinçli olmak gerekiyor. 

Venüs yönetici olduğu Boğa’da kısmeti, doyumu, keyfi daha çok nesnel anlamda ifade ediyor. Yine Dolunay haritasında 3 derecede ilerleyen Uranüs ve 4. Derecede ilerleyen Venüs’ün Boğa burcunda kavuşum yaptığını görüyoruz. Bu etki birkaç gün öncesinden devreye girmeye başlıyor. Bu  ilişkiler açısından ve sosyal anlamda yer değiştirmeler, ani sürpriz bir araya gelmeler, tanışmalar, heyecanlı sosyal aktiviteler bakımından iyi olacaktır. Keyif açısından farklı faaliyetlere yönelebilirsiniz. Boğa hayatın lezzetleri ile yakından ilgili bir burçtur. Genel olarak da toprak etkisi olarak daha fazla hayata temas eder.

Venüs 9 Haziran 4:37’ye kadar Boğa burcunda kalacak ve ardından İkizler burcuna geçecek. 

Boğa ve Akrep zıtlığının yanı sıra Oğlak ve Yengeç’te yerleşen gezegenlerin ve ay düğümlerinin zıtlığı da ilişkiler bakımından ilgi çekiyor bu süreçte. 

Genel anlamı olarak Oğlak mesafeleri ve ciddiyeti Yengeç ise yakınlığı ve duyguları ifade eder. Bu zaman diliminde biraz bu konuda da çatışma olacaktır. Yani ilişkilerde yakınlık ve duygusallık fazla geldiği durumda bunu itmek ya da ihtiyacı olunduğu durumda da bunu tamamlamak üzere istemek gibi etkiler olacaktır. Bir denge arayışı söz konusu olabilir.

Mars’ın Yengeç’te olduğu bu süreçte yakınlık arzu ve isteğinde daha çok artış olabilir. Yengeç güven ile ilgilidir. Keza karşısında Oğlak’taki Satürn ve Plüton ile de yine güven ve sağlamlık konusu vurgu yapıyor. Hem ekonomik hem duygusal anlamda güven, destek, sağlamlık arayışı önem kazanıyor. Yengeç’teki Mars duygusal anlamda bir tavır ortaya koymak ile ilgilidir ve gücünü bu şekilde gösterir.    

Ay Akrep konumu ile uyumlu bir Mars’la da tutku ile yakınlık konusunun bir araya geldiğini görüyoruz bu süreçte.  Fakat Yengeç içe dönüktür. Dürtüsel anlamda daha az hormon salgılanması, daha az saldırganlık, içe dönme, hassasiyetler Mars Yengeç konumu ile ilgilidir. Bu zaman sürecinde yaşayacağınız olaylara dikkat etmeniz gerekir. Sizi içe dönük ve daha duygusal yapabilirler. Natal haritalar esastır ama ilerleyen zaman sürecinde yaşadığımız olayların etkisi de haritamıza eklenir. O yüzden bu bilinçle hareket etmek gerekiyor.  

Mars 2 Temmuz sabaha karşı 2:20’ye kadar Yengeç’te kalacak ve ardından Aslan burcuna daha uyumlu ve kendi gibi olduğu bir konuma/ zaman sürecine geçecek.

Türkiye Astrolojik Haritası

An haritasında Oğlak yükselen derecesi ile bir araya gelen Yengeç kuzey düğüm ve Oğlak güney düğüm ülkemiz açısından da önem arz etmekte. Tabi ülke haritasında tam zıttı yengeç yükselmekte. Biz biraz yeme-içme, hayaller, maneviyat, aile, güvence, daha vatani, kendi içinde olan, duygusal olan temalar ile fazlaca ilişkili bir ülkeyiz. Fakat tabi Bu Oğlak burcuna Plüton geldiğinden beri ülke zorlanmakta. Bir de onun yanında 2,5 yıl kadar bir burçta kalan Satürn de yönetici olduğu Oğlak konumunda  ekli. Şimdi Güney düğüm tarafında bu Satürn Plüton kavuşumu durumu var. Yani bir ülke haritası için en zorlayıcı , dönüşümü gerektiren, doğru bir dönüşüm olmazsa yıkılışı ifade eden etkiler bunlar. Düzen ve dönüşüme uyumlu olmak şart. Tabi bunlar çağın, tekamülün/evrimin gereklerine göre olmalı. Zaten hali hazırda Yengeç’in gölgesi olgunlaşamamayı ifade ettiği için bu Satürn bir taraftan bu olgunlaşmayı işaret ediyor. Fakat diğer taraftan duygular ve hassasiyeti ifade eden yengeç’in karşısında daha otoriter, ezici ve acımasız etkide bulunuyor ve onları azaltıyor. Zorluk ve baskı astrolojik zamanlama ile de uzun zamandır görünüyor yani. Her şey geometrik ve matematik olarak astrolojinin diliyle açık. Akrep Dolunayı konumlarına bir göz atalım.

Türkiye Astrolojik Haritasında Akrep ile 5. Ev ve Boğa Stelyumu (Gezegen dizilimi) ile de 11. Ev etkinleşiyor. Türkiye’nin sahneyi ifade eden Akrep burcunda bir stelyumu var kendi haritasında. Dolayısıyla burada Transit Boğa konumlarıyla Türkiye haritansın natal Akrep konumları arası bir karşılaşma da oluyor. 5. Ev daha çok sahneyi, kendini gösterimi, sinema, tiyatro, reklamcılık, tatil, hobiler, eğlence merkezlerini, eğlence oyunlarını, piyango gibi şans oyunlarını ya da riske edilen borsa gibi konuları da göstermekte. 11. Ev ise cemiyetler ile ilgili ve ülke astrolojisinde yabancı toplulukları, grupları, ortaklaşa yapılan faaliyetleri ifade ediyor. 

Daha önceki yazılarımda da ifade ettiğim gibi bu Boğa – Akrep aksı genel anlamda ekonomiyi, istikrarı ifade ediyor ve Türkiye Haritasının 8. Evini yöneten kova burcunun yöneticisi Uranüs de Boğa burcunda ilerlediği için bu durum özellikle dış ülkelerden kredi arayışlarını, başkalarıyla yapılacak maddi stratejileri ve eylemleri ifade ediyor. Dolunay olduğu için daha önce yapılan şeylerin sonuçları da gündeme gelecektir. 

Bununla birlikte Türkiye Astorlojik haritasında Güneş Akrep 5. ev konumu yöneticileri ifade ettiği için özellikle bu Boğa – Akrep aksı tetiklenirken daha önceki maddi icraat ve eylemlerle ilgili şeyler de yine gündem olabilir.

Burası aynı zamanda spor ve sahne alanıdır. Bu alanda da gelişmeler olabilir. Akrep’in konuları genel olarak sex, ölüm/dönüşüm, doğum, korku, kontrol, tehdit ve kriz ile ilgili olabilir.  

Bu süreçte şimdi İstanbul seçimleri için tekrar bir tanıtım kampanyası söz konusu. Dolayısıyla burada bir takım ekranların ve sosyal medyanın kullanılmasıyla manipülasyon olayı daha çok artacaktır. Zıt gezegen konumları ve dolunay etkisi ile çekişmelerin ve rekabetin dozu da artabilir. 

Diğer taraftan yine hükümet eden tarafın ekonomi politikaları ve icraatleri ile ilgili konular ortaya çıkabilir. Burada ülke olarak ne kadar mirasyedi (Akrep) gidiliyor ne kadar üreterek (Boğa) gidiliyor bunları görmek için de öne çıkan bir zaman olabilir. Yani yine ekonomi ve iktisat konuları ve politikalarıyla ilgili konular gündemde olacaktır.    

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com ‘a  mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog

           Burak Üstün

 

Akrep burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Güneş (öz burcunuz) ve yükselen burcunuz olarak okuyabilirsiniz):

Koç: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Boğa: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

İkizler: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yengeç: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Başak: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Terazi: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Akrep: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Yay: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Oğlak: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Kova: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Balık: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir