18 Aralık 2017 Yay burcunda Yeniay; Satürn Yay Sürecinin Sonu

18 Aralık 2017 Saat sabah 9:30’da Yay burcunun 26. derecesince bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Oğlak burcunun 10. derecesi yükseliyor (İstanbul, Ankara için 15. derece). Yeniay haritası aynı zamanda Satürn’ün Yay burcundaki sürecinin de sonunu ifade ediyor. Satürn 20 Aralık’ta Oğlak burcuna geçecek. Bu bakımdan Yeniay yükseleni Oğlak ile de birlikte bize geçiş aşamasını hissettiren bir Yeniay’ı da yaşamış olacağız. Satürn Yay ile birlikte Güneş, Ay ve Rx durumdaki (geri hareketteki) Merkür de Yay burcunda yer alıyor. Yay yöneticisi Jüpiter ise Akrep burcundaki seyrine devam ederken yine Akrep burcuna geçen Mars ona git gide yaklaşıyor. Bu noktada derinlik, anlam, bütünlük arayışı ve bunun yine Akrep burcu ile ya hep ya hiç noktasındaki bir takım ayrımlara bir takım hayatımızdaki kararlara da karşılık gelmesi söz konusu. Zaten 20 Aralık’ta Oğlak burcuna geçecek Satürn ile de artık sorumluluk, sistem, düzen kurmak konusunda belirli aşamaya gelişmiş şeyler üzerinde çalışmaya geçilmesi zamanı da gelmiş oluyor.

Yeniay haritası yine gizemli bir alan olan 12. Evi ifade ediyor. Burada en son gerçekleşen Dolunay haritasındaki Yengeç yükselen ve İkizler Ay konumunu düşünürsek tam tersi bir durum söz konusu. Oğlak yükselen, Yengeç’in karşıt burcu ve Yay’daki Ay da 12. Eve geliyor. Yani geçtiğimiz Dolunay’da ortaya çıkan olayların, sembolizmanın bu sefer daha büyük ve kolektif  şekilde ortaya çıkması söz konusu. Burada kişisel bir takım sözlerin daha büyümesi ve topluluk, grup ortamına yayılması söz konusu olabilecektir. Bu her mikro başlayan olayın daha makro bir duruma ulaşması gibi de düşünülebilir. 12. Ev astrolojide gizli, saklı olan ile ilgilidir ve burada skandallara neden olabilecek durumlar da vardır. Yay – ikizler aksı her türlü medya, hukuk, uluslar arası konuları, akademik, eğitim, din, inanç, doktrinler, yaşam felsefeleri gibi konuları içine alıyor. Burada daha toplumsal boyutta olayların ortaya çıkması muhtemel gözüküyor.

Bu harita Güneş ve Ay’ın Satürn ile yakın kavuşumları idealist olduğumuz konularda sıkıntı, soğukluk, zorlanma da hissedebileceğimizi gösteriyor. Zira artık Satürn Yay burcunda son dereceye gelmiş ve geçiş aşamasında.

Sembolizma olarak ifade edersek Satürn burada Güneş ile yani ateş elementnin ifade ettiği yaşamsal sıcak enerji ile uyumlu olmayan yaşamsal olanın karşısında soğutucu bir ifadedir. Güneş Yaz mevsiminin merkezi konumundaki Aslan burcunu ifade ederken Satürn burada kış mevsiminin başlangıcı olan Oğlak burcunu ifade ediyor. Eğlenmek, motivasyon, coşkudan ziyade sorumluluklar, iş yükleri ya da düşünsel, zihinsel anlamda uğraşılar sizi yorabilir, kısıtlayabilir ve sıkılabilirsiniz.

Satürn’ün sürecindeki bu son noktada artık hayatınızda değişimlerin geliyor olması söz konusu. Daha idealist ve düşünsel olandan artık daha somut, gerçekçi olana, uygulamaya geçiş gibi de düşünülebilir. Daha elle tutulur ve gerçek olana ya da bunu oluşturmaya, düzenlemeye yönelik bir geçiş diyebiliriz.

Böylelikle Satrn Yay’ın ifade ettiği yaşam felsefeniz konusunda da daha belirgin bir şekillenmenin belirlenmesi, sağlamlaşması ve buna göre de Satürn oğlak sürecinde yaşam sisteminize bunu daha çok nakletmek ve kendinizi bir düzen ve sistem içinde ifade etmek söz konusu olacaktır.

Yine Yeniay haritasında Yaydaki gezegenlerin retrograde uranüs’e üçgen konumu,retro Merkür yay ‘ın da bu üçgeni tekrar edecek olması ilerlediğiniz yönden ziyade daha çok geçmişiniz ile bağlantılı konularda bir takım çözümlemeler ve aydınlanmalar olabileceğini ifade ediyor.

Akrep’teki Mars’ın yine Akrep’teki Jüpiter’e yaklaşımı büyük ve rahatça olabilecek bir dönüşümün de işaretlerini gösteriyor hayatınızda. Burada özellikle konsantrasyonunuz, kontrol gücünüz, sezgileriniz, derinliğiniz ile ilgili biçimlenmeler olacaktır. Bununla ilgili bir yazım vardı. Jüpiter Akrep sürecini anlatmıştım ve videosunu da paylaşmıştım. Onun linkini de paylaşıyorum tekrar. Böylece bu dönüşümün hangi yaşam alanında olacağını ve nasıl olacağını anlattığım yazıyı okuyabilir ve videosunu da tekrar izleyebilirsiniz. Bu senenin önemli olaylarından biri olan Jüpiter Akrep süreci ve Mars ile kavuşumunda da daha güçlü şekilde neler olabileceği konusu özellikle üzerinde durulması gereken bir konu.

AKREP BURCUNA GEÇEN JÜPİTER VE BURCUNUZA ETKİLERİ (10 EKİM 2017 – 8 KASIM 2018)

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog
Burak Üstün

Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay burçları hangi alanda etkileyecek? (Güneş (öz burcunuz) ve yükselen burcunuz olarak okuyabilirsiniz):

Koç: Yurtdışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler

Boğa: Ortak gelir-borç, başkalarından gelenler, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi

İkizler: Ortaklaşa işler, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar.

Yengeç: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Aslan: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa

Başak: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Terazi: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Akrep: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Yay: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Oğlak: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Kova: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Balık: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir