14 Eylül 2019 Balık Dolunayı ve Burcunuz: Hayaller, Beklentiler ve Gerçekler

14 Eylül 2019, Saat sabah 7:31’de Balık burcunun 21. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında İstanbul için Başak burcunun 29. derecesi yükselirken, Ankara için Terazi burcunun 2. derecesi yükseliyor. Dolunay haritasında Güneş, Merkür, Venüs, Mars ile yakın gezegenlerin stelyumunu (gezegen toplanması) Başak burcunda görüyoruz yine. Onun karşısında da 21. derecedeki Ay 17. Derecedeki geri hareketteki Neptün Balık konumu ile kavuşum içerisinde bulunuyor. Bu bakımdan hayli kırılım olan bir Dolunay zamanından bahsediyoruz. Balık sonlanmalar ile ilgilidir. Dolunayı da yolun yarısı gibi düşünün. Gelişen olayın nereye gittiği konusu iyice olgunlaşır ve tamam mı devam mı konuları gündeme gelebilir. Eğer yatırımlar gerçekçi değilse, hayal ile yapıldıysa, dilekler, beklentiler gerçeklerin yerini aldı ve bir takım gerçeklerle yüzleşilmediyse işte o zaman beklentilerin boşa çıkacağı açıktır. Bu bakımdan önemli bir Dolunay zamanındayız. Burada bir takım şeyler açıkça objektif şekilde ortaya çıkacaktır. Burada hayaller gerçekler iyice karşılaşıyor ve kendini gösteriyor. Bu zaman diliminde yanlış seçimler ve beklentiler varsa zayıf duygusal durumlara düşme söz konusu olabilir

Dolunaylar Güneş ve Ay’ın karşıt konumda olduğu zamanlardır. Burada Güneş öz güveni, cesareti ifade ederken Ay güvenliği ve ihtiyaçları ifade eder. Güneş daha çok bilinç ve motivasyon ile ilgiliyken, Ay fizyolojik ve somut olanla ilgilidir. Ay burada dişil figür olarak tabi en başta kadınlar, annelik, besleyicilik, koruyuculuğu ifade ediyor. Burcunuzun Güneş ve Ay’a göre olan karşıt durumlarını yazımın sonundaki burçlara etkiler kısmından okuyabilirsiniz.

Başak ve Balık beraber sağlık, hizmet, kimya, bakım, estetik, makyaj, moda, sağlık, meditasyon, alternatif tıp gibi alanları ifade eder. Ayrıca karşılıklı olarak hayal gücü, yaratım içeren konularla, bilimsel ve analiz yapılan somutçu alanlar karşı karşıya geliyor. Bazı durumlarda da dinlenmek ile uyanık kalmak faaliyet altında olmak gibi durumlar karşı karşıya gelecektir. Fakat bu zamanlamada özellikle dalgınlık, bırakmışlık, kırıklık, melankoli, depresif haller, kontrolü elden bırakmak, uykusuzluk gibi şeylere dikkat etmek gerekiyor. Burada hizmetliler, bütün işçiler, asker, polis, dernek çalışanları da işin içine girdiği gibi özellikle sağlık sektöründe çalışan doktorlar ve hemşireler ön plana çıkıyor. Tabi bu bağlamda hastane konuları da katabiliriz. Kişisel yaşamlarda da bu vurgu artabilir. Genel olarak hastane ile ilgili dernek ve yardımlaşma kurumları ile ilgili ya da çalışma hayatı ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Başak ve Balığın konusu aynı zamanda bilim, gerçeklik, somut şeyler ile metafizik şeyler arasında olabilir. Burada hayali şeylerin peşine gitmek hayal kırıklığına neden olabilir. Dolandırılma konularına dikkat etmek gerekecektir. Hayali iş yapanların farkına varabilirsiniz. Başlangıçlar yapıyorsanız bunlara dikkat edin ve hatalı bir yol seçmeyin. Başak ve Balık 180 derecelik zıt konumda olduğu sırada yapılacak seçimler zorlu olabilirler bu bakımdan.

Bu noktada Sadi Şirazi’nin bir sözü geliyor aklıma; “Ciddiyetin fazlası nefret doğurur, merhametin fazlası ise otoriteyi azaltır.” İşte aynı bu sözdeki gibi bazı dengeleri sağlamanız iyi olacaktır.

Gezegen Hareketleri

Satürn

17 Eylül’de retro sonlanıyor ve hız kazanmaya başlayacak. 19 Eylül’de retro alandan ilk belirgin uzaklaşmasını yapacak. İş düzeniniz ve sorumluluklarınız ile ilgili gelişmeler oturacak ve daha gerçekçi bir yol güzergahı belirlenecektir.

Jüpiter

10 Nisan 2019’da Retro hareketine başlayan Jüpiter 11 Ağustos 2019 da tekrar ileri harekete geçti. 2 Aralık 2019’a kadar yönettiği Yay burcunda kalacak. Ateş elementi burçlar için önemli bir zaman dönemi.

Mars

Ağustos 18, 2019’da Başak burcuna geçti ve Ekimin 4’üne kadar burada kalacak.

Venüs

Venüs 21 Ağustos’ta Başak burcuna geçti ve 14 Eylül’e kadar burada kalacak. Sonrasında Terazi burcuna geçecek ve 8 Ekim’e kadar burada kalacak.

Merkür

Merkür de 29 Ağustos’ta Başak burcuna geçti ve 14 Eylül’e kadar burada kalacak. Sonrasında Terazi burcunda olacak ve bu süreç de 3 Ekim’e kadar sürecek.

İlişkiler ve Kısmetler

İlişkilerde Dolunay Ay ve Neptün Balık tarafında olsa da Başaktaki güçlü etkilerle daha mantıkçı davranmak işleri sağlamlaştırmak demek olacaktır. Burada duygusal eksiklik, ilgi ihtiyacı ön plana çıkabilir. Özellikle bu görünüm haritasında 21 . derece civarında Balık’ta ya da Başak’ta gezegen konumlanmaları olan ya da burçlarının 21. Günü civarı doğumluları daha çok etki altına alacaktır. Ayrılmalar, bırakmalar ve sonlanmalar olabilir ya da kişilerin ilgi ihtiyaçları, hassasiyetleri çok artabilir.

Venüs ve Mars da Başak burcunda ilerliyor. Bu bakımdan ilişkiler pratiklik ve fayda kavramlarını ön plana çıkarıyor. Mantıkçı ve sağlık yönünde hareket etmek söz konusu bu bakımdan. Fakat tabi Ay ve Neptün Balık ile bu mantıkçı taraf bir takım kırılmalara uğruyor aynı zamanda. İlişkilerde beklentileri iyi değerlendirmek gerekiyor. İlişkiler içindeki duygu sömürüsüne ve kişisel olarak zayıf durumlara düşmemeye dikkat etmeniz gerekmekte.

Başak ve Balığın ifade ettiği sektörlerde çalışmalar olabilir. Fakat özellikle yanınızda çalışanlar, başkalarından beklentiler, iş dalgınlıkları, iş yorgunlukları gibi şeylere dikkat etmeniz gerek. Yazının giriş kısmında Başak- Balık iş alanlarını saydım tekrar belirtmiyorum.

Gökyüzü Görünümleri

Dolunay Haritasında Mars’ın birçok açısını görüyoruz. Başak’taki Mars, Balık’taki Neptün ile karşıt, Oğlak’taki Plüton ve Satürn ile üçgen ve Yay’daki Jüpiter ile de kare konumda.
Bu Jüpiter, Satürn ve Plüton ile olan açılar iş ve girişimler bakımından iyidir. Lakin Jüpiter ve Neptün açısı biraz ölçüyü aşmak ve boyundan büyük yere açılmak ve fazla özgüven ile ilgili olabilir. Özellikle Jüpiter fazla abartılmadığı takdirde girişimcilik bakımından güven verebilir bu iyi olabilir ama Neptün ile olan karşıt açı fazlaca aldanmalara ve aldatılmalara neden olabilecek olayları ifade ediyor olabilir. Malum Ay Balık konumu yani Dolunay’ın burcu tam burada. Bu özellikle ilişkileri, ortaklıkları ve sözleşmeleri etkileyebilecek bir görünümdür. Yanlış adım atmaya dikkat etmek gerekiyor. Tabi beraber hareket edilen kişilerle ilgili olarak Natal (kişisel) Doğum haritaları daha çok bilgi verecektir. Böyle durumlarda sinastri ve compozit dediğimiz ilişki haritalarına bakıyorum. Karşılıklı matematik durumlar burada ortaya çıkacaktır. Ortağınızdan ne beklemelisiniz ne beklememelisiniz. Çünkü kişiler kendilerini de yanıltabilirler. Ayrıca kişilerin kendileri de nasıl bir beklenti içindeler bunu iyi anlamaları gerekir. Böyle zamanlarda kişilerin kendilerinin ya da ortaklaşa durumlarla ilgili haritaların okunması ve danışmanlık almaları önem arz edebilir.

Merkür ve Venüs Başak’ta 14 Eylül’de yani Dolunay günü burç değiştiriyor. Bu bakımdan tam anaretik etkilerini son noktada gösterebilirler. Burada olayların geçiş aşamasında bir takım sıkıntılar ve zorlanmalar gündeme gelebilir. Merkür ve Venüs Terazi’ye geçtikten sonra rahatlama olacaktır.

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astroloji Haritasında Başak 3. Ev ve Balık 9. Ev alanlarına karşılık geliyor. Özellikle Dolunay’ın Ay ve Neptün balık konumlarının 9. Evde olması özellikle yollarımız, sınırlarımız, yurt dışı ile ilgili konularda bir takım sıkıntıları ifade ediyor. Zaten Yeniay’da Başak’ta gerçekleştiği için yine yollar ve sınırlar konusu vardı. Neptün Balık ile karşı karşıya geliyordu Başak Yeniayı konumu. Bu bakımdan aynı konu devam ediyor. Ne gözlemledik? Sınırlardan Suriyelilerin geçişi konusu ortaya çıktı özellikle. Onları sınırdan geçmiş ve yollarda gördük. Yurt dışı bağlantılı olarak yol ve sınırla ilgili, mülteciler ile ilgili bir konu olarak bu önümüzde. Neptün burada boş bırakmışlığı gösterir. Sınırlardan geçiş de bu şekilde oluyor. Denetim durumu zayıf görünüyor ve eleştiriliyor. Bu denetimsizlik de yine Neptün’ün gizli tehlikeler konusunu gündeme getiriyor. Önemli bir dönemeçten geçiyoruz yani. Burada önlem alınması gerektiği astroloji haritasında da görünüyor. Bir takım boş vermişlikler daha sonrasında çok daha olumsuz şekilde sonuç verebilir. Aynı zamanda ileriye dönük olarak bunun Başak – Balık aksında bahsettiğimiz iş ve çalışma hayatına da olumsuz etkileri olabilecektir. Başak ve Balık belirttiğim gibi hizmet alanında çalışanları, küçük esnafları da ifade eder. Sağlık sektörü de aynı şekilde işin içine giriyor. Dolayısıyla şu zamanlarda olan şeylerin ülkenin zararına olmaması için sıkı denetim ve uyanıklık gerektiği, Neptün ün ifade ettiği sınırsızlıkta değil Başağın ifade ettiği ölçülülükle olması gerekiyor. Zira Türkiye Astroloji haritasında Güney düğüm Balık burcunda ve Kuzey Düğüm Başak burcunda hep söylüyoruz. Yani ülkenin dengesini sağlaması için olaylara duygusal bakmak değil mantıklı ve ölçülü bakmak gerektiği görülüyor. Haritaya göre böyle zayıf bir tarafımız mevcut.

Ankaraya göre çıkartılan haritada terazi yükseliyor. Türkiye astroloji haritasında 4. Ev terazidir ve burada Merkür, Mars ve Satürn vardır. Burada politik sahada muhalefet partisi ile ilgili öne çıkan gelişmeler olabileceği gibi, genel olarak politika açısından gelişmeler görebiliriz.

Türkiye astroloji haritasında 6. Eve yay burcunda ilerleyen Jüpiter de belediyeleri ifade ederken aynı zamanda burası 6. Ev olduğu için yine çalışanları, sağlık sektörünü ve askeriyeyi ifade ediyor. Burada sert Mars Başak açılanması ile sınır ötesi konularda bir takım gelişmeler söz konusu. Burada askerimizin de bu sınırlardaki mültecilerden dolayı bazı zor durumlarla karşılaştığını gördük. Bunun gibi olaylar yine gündeme gelebilir.

Danışmanlık, eğitim, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Balık burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Balık ve Güneş Başak konumları arasında)

Koç: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Boğa: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

İkizler: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Yengeç: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Aslan: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Başak: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Terazi: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Akrep: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Yay: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Oğlak: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Kova: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Balık: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir