14 Ekim 2019 Koç Dolunayı ve Burcunuz: İlişkilerde Güç ve Dönüşüm Zamanı

Plütonik Dolunay

14 Ekim 2019 Saat 00:07’de Koç burcunun 20. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Yengeç burcunun 25. derecesi yükseliyor ( =İstanbul, Ankara için 27. derece). Bu haritada 1. evde Kuzey Düğüm Yengeç’i, 7. evde de Güney Düğüm Oğlak konumlarını görüyoruz. An haritası ilişkiler, özel hayat, kariyer, çalışma hayatı, ev ve yerleşim konularını ön planda gösteriyor. Güvende hissetmek ve sağlamlık konusu ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Türkiye Astrolojik haritasında da Yükselen Yengeç’tedir ve bu zamanlama toplumun durumuna da uygunluk gösteriyor.

Dolunay’ın Koç’ta olduğu zamanlamada Mars da Terazi burcunda olacak. Koç yöneticisi Mars’ın Terazi’de olması karşıt bir durumu gösteriyor yine. Burada Duyguları, hisleri direkt ortaya koymak ve kendini dışa vurmak ile politik hareket etmek ve ortayı bulmak arasında bir durum söz konusu olabilir.

Bu zaman sürecinde avantajlı olabilemek için bir tarafta kişisel girişimler, cesaret, dışa dönüklük önem kazanırken diğer taraftan da sosyal ilişkiler önem kazanıyor.

Dolunay haritasında T-Kare açı kalıbını görüyoruz. 20 derecede karşıt pozisyondaki Ay Koç – Güneş Terazi konumunun tam orta noktasında 20. derecede Oğlak burcundaki Plüton konumu var. Manipülatif etkilerin de ortaya çıkabileceği bir zamanlama görülüyor. Öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) 20. günü civarı doğumlular ve 20. derecelerinde haritalarında yerleşimler olanlar bu etkilerden daha fazla etkilenecektir. İlişkilerinde zorlayıcı, güç savaşını ya da güçlü – zayıf ikilemini içeren ve manipülatif olan durumlar ortaya çıkabilir.

Bu Plütonik etkileşimler doğru kullanılırsa bir yenilenme, güç ve dönüşüm getirirler. Eğer dönüşüm için kullanılmaz ve belirli konulara takıntı yapılırsa oldukça zorlayıcı olabilecektir.

Öne çıkan Koç etkisi ve gergin açılarla birlikte bazı durumların çığrından çıkma durumları da olabilir. Yani durumlar politik olmaktan çıktığında, açıkça ortaya konulan, stratejik olmayan dışa vurumlar ve savaşım halini de alabilir. Dışa vurum zamanı gelen şeylerin dışa çıkabileceğini ve cesurca ifade edilebileceğini söyleyeyim. Bu durumda Akrep’teki gezegenler de sivri ve iğneleyici özelliklerin dışa vurduğu zamanlamayı da anlatmış olacaklardır.

Özetle bu zaman sürecinde olaylar politik ve ortayı bulmaya çalışan ile ortayı bulamayıp daha sert şekilde savaşım olan arasında değişken de olabilirler.

Gezegen Hareketleri

Plüton

24 Nisandan beri retro harekette olan Plüton 2 Ekim itibarıyla Rx’ten Slow (Duraksama) hareketine geçiyor ve 4 Ekimde de S hareketi sonlanıyor direk harekete dönüyor. haritanızda hangi alana geliyorsa o alanda dönüşüm, yenilenme, tutkuların tazelenmesi söz konusu. İlgili alanda mücadele ettiğiniz konular ve önünüzü net görmek bakımından gelişmeler olacaktır.

Satürn

17 Eylül itibarıyla retro hareketten slow harekete dönen ve sonrasında direkt hareketinde hız kazanmaya başlayan Satürn iş-güç, sorumluluk, sınırlanmalar, kısıtlanmalar, bir takım yükler ve bunları düzenlemeniz açısından yeni bir dönemi ifade ediyor.

Jüpiter

Jüpiter 11 Ağustos 2019 da tekrar ileri harekete geçti. 2 Aralık 2019’a kadar yönettiği Yay burcunda kalacak. Ateş elementi burçlar için önemli bir zaman dönemi devam ediyor. Eğitim, kişisel gelişim, dünya görüşü, felsefeler, öğretiler, farklı kültürler, yurt dışı bağlantılar bakımından genel bir etki zamanlaması var.

Mars

Başak burcundaki Mars 4 Ekim’de Terazi burcuna geçiyor.

Venüs

Terazi burcundaki Venüs 8 EKim’de Akrep burcuna geçiyor.

Merkür

Terazi burcundaki Merkür 3 Ekim’de Akrep burcuna geçiyor.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür ve Venüs’ün Akrep’teyken ilişkilerde samimiyet, derinlik ve tutkular ön plana çıkıyor. Akrep’teki zamanlamalar özellikle araştırma, bir şeyleri inceleme ve derinine inmek için iyi bir zamanlama. Daha irdeleyici ve zorlayıcı da olunabilir. Bazı şeyleri bu zaman diliminde deşifre etmek söz konusu olacaktır. Yüzleşmeler daha çok olacaktır. Haritalardaki Akrep etkilerini daha çok ön planda göreceğiz. Başkalarından gelecek faydalar, ek işler, komisyon konuları ön plana çıkabilir. Yine Bankalarla ilgili kredi konuları ön plana çıkabilir.

Mars Terazi ile daha çok politik tavırlar, sosyal ilişkiler, insanlar arası denge kurma ve arabulucuk konuları ön plana çıkabilir. Bu zamanlamada haritasında Terazi etkili olan kişileri ön plana çıkmış görebiliriz.

Ay Koç Dolunayından dolayı bir taraftan da bazı gruplaşma ve birlikte hareket etmeye ters durumlar da oluşabilecektir. Biraz çekişmeli bir zamanlama içerisindeyiz. Bu duruma Plüton Apex’li T-Kare açı durumunu da eklersek ilşkiler üzerinde yine tutkuların öne çıktığı, güç arayışında olunduğu, ya hep ya hiç durumlarının ve manipülatif etkilerin de ortaya çıkabileceği bir zaman dilimi olduğu söyleyebilirim. Girişimler yaparken ya da ilişkilerde gözü karaktıp hareket etmelere ve bakış açısı daralmalarına dikkat. Özellikle belrittiğim öncü burçların 20. gün ya da 20. derece civarındakiler. Yanlış seçimler yapmamaya dikkat edin. Bu zamanlamada ilişkiler kanalıyla da değişimler ve güç kazanma konusu gündemde olacaktır. Fakat durumun olumlu ya da olumsuz tarafları iyi değerlendirilmelidir.

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astroloji Haritasının 10. evi iktidar partisi, 4. evi muhalefet partisi ile ilgilidir. Dolunay haritasında TÜrkiye Astroloji haritasındaki gibi Yengeç burcu yükseldiği için ülke gündemimiz ile ilgli şeyler daha çok ortaya çıkabilir.

Bu dönem özellikle ikitidar ile muhalefet partileri arasında çekişmeleri daha çok görebiliriz. Bu zamanlamada siyasi partiler arasındaki durumların ne olduğu daha objektif bir şekilde kendini topluma gösterebilir. Zira Güneş Terazi – Ay Koç – Plüton Oğlak arasındaki T-Kare açı kalıbının apex’i yani boşalım noktası da Plüton oluyor ve iki tarafı da etki altına alan zorlayıcı durumları da gösteriyor. Burada 7. evdeki Oğlak konumu aynı zamanda Türkiye’nin müttefiki olan ülkeleri ve bir takım sözleşmeleri de ifade ediyor. Hem İktidarı hem de Muhalefeti zorlayabilecek durumlar ve şartlar da oluşabilir. Burada ortak ve dengeli tutum oluşturmak önem arz ediyor. Bu zaman sürecinde Plütonik etkiler yani bir takım manipülatif, yönlendirmeci şeyler de daha fazla gündeme gelebilir.

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog
Burak Üstün

Koç burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Koç ve Güneş Terazi konumları arasında)

Koç: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Boğa: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

İkizler: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yengeç: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Başak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Terazi: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yay: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Oğlak: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, Kova

Kova: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Balık: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir