11 Şubat 2021 Marsiyen Kova Yeniayı ve Burcunuz: Ekonomi ve İlişkiler Açısından Önemli Test Zamanı, Gerginliklere Dikkat!

 

11 Şubat 2021, Saat 22:05’te Kova burcunun 23. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Terazi burcunun 5. Derecesi yükselecek. ( =İstanbul, Ankara için 8. derece). Yeniay haritasında Kova burcunda 6 gökcismi bulunuyor. Bunlar Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn. Mars Boğa konumu 18. derecede yer alıyor ve Kova burcundaki Güneş, Ay, Merkür konumlarına güçlü etkili bir kare açı mesafesinde bulunuyor. Mars Boğa konumu kare/sert açı bakımından Venüs ve Jüpiter Kova konumlarına daha zayıf ve Satürn konumuna ise epey uzakta yer alıyor. Satürn Kova konumu ise Uranüs Boğa konumuna iyice yaklaşmış bulunuyor. Bu görünümler genel olarak oldukça zorlayıcı bir zamanı da gösteriyor.

Yeniaylar yeni olayların gelişmek üzere tohumlandığı zamanlardır. Bu zaman diliminde Kova burcu ile ilgili her türlü konu dikkat çekici olabilecektir. Kova burcu elektrik, elektronik, teknoloji, internet, sosyal paylaşım siteleri, e-ticaret, bilimsel konular, keşifler, grup çalışmaları, marjinal konular, isyanlar, reformlar, aydınlatıcı olaylar, sürpriz aniden ortaya çıkan konular, sarsıntılar ile ilgilidir. Mars Boğa kısmı ekonomi ve üretim ile ilgili konuları işaret ediyor. İstikrar ve huzur arayışı olacaktır. Eldeki kaynakları doğru değerlendirmek ve buna göre girişimler yapmanın önem arz ettiği bir zaman.

Kova burcundaki Satürn’ün Boğa burcundaki Uranüs ile kare açısı ise 1 derece toleransın altına inmiş durumda ve etkili olduğu bir zaman zarfında. 17 Şubat’ta ise aralarındaki kare/sert açı kesinleşiyor ve aynı dereceye geliyorlar. Yani 11 Şubat ile 17 Şubat arasında oldukça etkili bir zamanla içinde olmuş oluyoruz. Bu durum eski ile yeni arasında çatışma getirebilecektir. Satürn kurulu düzen, eski yapılar ile ilgilidir. Uranüs futurist, gelecekle ilgili, reformla, sıçramayla, aydınlanmayla da ilgilidir fakat burada kare/sert açı konumu Uranüs’ün de olumsuz ifadelerini gündeme getirebilir. Burada çılgınlık, isyan, sarsıcı durumlar olabilir. Uranüs marjinal olanla, ani şok edici olanla ilgili olabilir. Burada Satürn ve Uranüs sağlamlık testini ifade ediyor. Bu ekonomi ve bilim anlamında dünyayı test eden bir durum olduğu gibi depremleri de ifade ediyor. Hava yolları ile ilgili konular da dikkat çekebilir. Boğa burcundaki Mars, Kova burcundaki Retro Merkür ile bir kare açı yapıyor. Bu noktada hava yolları ile ilgili de dikkat edilmesi gerekliliği görülüyor. Mars kare açısı zorlamaları ve kazaları getirebilir. Dengeyi sağlamak ve esneklik konusuna önem verilmesi gerekiyor. Sabırsız hareketlerle hareket edilmemeli. Burada Merkür’ün retro konumu da teknik konularda daha dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor. Evet, pek iç aydınlatıcı şeylerden bahsedemiyoruz bu zamanlama içerisinde. Fakat burada önlemlerin önemi konusu ortaya çıkıyor. Gerek bilimsel, teknik, üretim ve ekonomi gerekse binaların sağlamlığı konusunda bir test zamanı olduğunu belirtelim.

İlişkiler ve Kısmetler

30 Ocak – 21 Şubat arasında geri harekette olacak Merkür, direkt hareketine döndükten sonra 15 Mart’a kadar Kova burcunda kalacak.

Merkür retro sürecinde geçmişle bağlantılı konular, bağlantılar ve ilişkiler gündeme gelebilir. 21 Şubat’a kadar geçmişe dönük ilişkilerden yana değerlendirme süreci olabilecektir. Bu süreç dolmadan ileriye dönük bir netlik ortaya çıkmayacaktır. Her türlü bağlantılar, sözleşmeler bakımından dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle teknolojik konular, dostluklar, topluluklar, internet paylaşım siteleriyle ilgili durumlar etkilenebilir. Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilir. Teknik cihazlarla ilgili de sıkıntılar olabilecektir.  

Venüs 1 Şubat – 25 arasında Kova burcunda olacak.

Kova burcundaki Venüs bağımsız, özgür bir sosyal hareket ifade eder. Bu süreçte ilişkilerde bağımsızlık ve özgürlük konusu daha ön planda olabilir. Bu bakımdan dostluklar daha önemli hale gelecektir. İlişkilerde de bireyselliğe ve özgünlüğe verilen değer daha çok öne çıkacaktır. İlişkiler daha zihinsel ve objektif olarak değerlendirilebilecektir.

Mars 4 Mart’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Boğa burcunun yöneticisi Venüs’tür, o da Kova burucnda olacak ve Kova burcunun yöneticisi de Uranüs’tür o da yine Boğa burcunda olacak. Yani arada bir karşılıklı ağırlama mevcut. Birbirilerinin yöneticiliğinde duran gezegenler olmuş oluyor bu zamanlamada. İlişkilerde git gel durumları, bağımsız özgür ilişkiler konusu, ani sürpriz bir araya gelmeler, ani kopukluklar olabilir. Venüs’ün hem Kova’da hem de Kova yöneticisi Uranüs’ten kare açısı etkiyi duble hale getiriyor ve uranüsyen dediğimiz bu etkileri daha kuvvetli hale getiriyor. İlişkilerden yana istikrarda zorlanmalar, mesafeler, kopukluklar olabilir. Daha yüksek bir zihinle anlaşılması gereken durumlar ve bağlantılar olacaktır. Yer değiştirme durumları olabilir. Tabi bu süreçte Merkür de geri olacağı için geçmişle bağlantılı planlar, iletişimler aktif olacaktır.

Venüs’Ün Kova ve Mars’ın Boğa konumları ilişkilerden yana daha dinamik durumları ifade ediyor. İlişkilerde harekete geçirici enerjiler, daha dürtüsel ve çatışmalı durumlar da olabilir. Tabi Merkür Retro sürecinde ileriye dönük konularla ilgili gelişmeler açısından geciken durumlar olabilecektir.

Türkiye Astroloji Haritası

Kova Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 8. Evinde gerçekleşecek. Burası Akrep burcunun doğal evidir. Dönüşüm, kriz, doğum, ölüm, simya evi de deriz. Bankacılık, krediler, komisyon alınan işler, ortak borçlar ile de ilgilidir. Burada enerji alanı ortaklığı da vardır. Kova burcu ise bağımsızlıklar, özgürlükler ve topluluklar ile ilgilidir. Burada Kova yöneticisi Uranüs ve onun yanında da Mars Boğa burcunda yer alıyor ve bu sefer gergin sert bir açı olan kare bakış açısı var. Uluslararası camiadaki durumumuz, kredilerimiz, kaynaklarımız, desteğimiz noktasında bir test altındayız.

Boğa ile üretim ve ekonomik güç, kova ile bilim ve sosyal dayanışma açısından durumumuzun ortaya çıkacağı bir zaman. Dünya bu bakımdan bir test altındayken bizim de durumumuz kendini gösterecektir. Boğa ve Kova’daki gezegenler arası kare açılanma bu konuda dinamik bir uyarıcı oluyor. Bu zaman süreci önemli bir işarettir.

11 Şubat ile 17 Şubat arası dönem kritik görünmekte. Bu Zaman aralığında Kova burcundaki Satürn, Boğa burcundaki Uranüs’e git gide yaklaşıyor ve 17’sinde de açısını kesinleştiriyor. Satürn ve Uranüs arası zorlayıcı açı depremlerden yana da uyarı yapan bir açıdır. Bir takım ekonomik, politik ya da genel olarak yapıların, kurumların sağlamlığıyla ilgili testler ve durumlar gündeme gelebilir.

Gezegen Hareketleri

Plüton 

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başladı. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Neptün

 

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başladı. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.  

Uranüs

 

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırıyor.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

 

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı.

10 Mayıs’ta geri harekete başladıktan sonra 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.  
 
Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 13 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Mars

7 Ocak 2021 – 4 Mart 2021 arasında Boğa burcunda ilerleyecek.

Boğa burcundaki Mars daha çok somut, gerçekçi, sağlamcı, istikrarlı, keyif ve konfor arayışında, doğal olandan yana, ekonomi ve üretme ile ilgili bir yapıdadır.

Venüs

Venüs 1 Şubat – 25 arasında Kova burcunda olacak.

Kova burcundaki Venüs bağımsız, özgür bir sosyal hareket ifade eder. Bu süreçte ilişkilerde bağımsızlık ve özgürlük konusu daha ön planda olabilir. Bu bakımdan dostluklar daha önemli hale gelecektir. İlişkilerde de bireyselliğe ve özgünlüğe verilen değer daha çok öne çıkacaktır. İlişkiler daha zihinsel ve objektif olarak değerlendirilebilecektir.

 


Merkür

Merkür 8 Ocak 2021 – 30 Ocak 2021 arasında Kova burcunda ilerledikten sonra geri hareketine başlayacak.

30 Ocak – 21 Şubat arasında geri harekette olacak Merkür, direkt hareketine döndükten sonra 15 Mart’a kadar Kova burcunda kalacak.

Merkür retro sürecinde geçmişle bağlantılı konular, bağlantılar ve ilişkiler gündeme gelebilir. 21 Şubat’a kadar geçmişe dönük ilişkilerden yana değerlendirme süreci olabilecektir. Bu süreç dolmadan ileriye dönük bir netlik ortaya çıkmayacaktır. Her türlü bağlantılar, sözleşmeler bakımından dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle teknolojik konular, dostluklar, topluluklar, internet paylaşım siteleriyle ilgili durumlar etkilenebilir. Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilir. Teknik cihazlarla ilgili de sıkıntılar olabilecektir.  

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.  

 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Kova burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):


Koç:
 Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Boğa: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

İkizler: 
Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Yengeç: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Aslan: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.


Başak: 
Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.


Terazi: 
Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.


Akrep:
 Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.


Yay: 
İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.


Oğlak:
 Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.


Kova: 
Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.


Balık:
 Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir