11 Mayıs 2021 Boğa Burcu Yeniayı ve Burcunuz: İlişkilerde ve İşlerde İstikrar Arayışı ve İletişim Zamanı

11 Mayıs 2021, Saat 21:58’de Boğa burcunun 21. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Yay burcunun 13. derecesi yükselecek ( =İstanbul, Ankara için 17. derece). Yeniay haritasında Boğa burcundaki Yeniay derecesi, Neptün Balık konumu ile uyumlu açı yapmakta. Su ve Toprak grubu arasında uyumlu görünüm yaratıcılık ve rahatlık ile ilgili bir zamanlamayı gösteriyor. Bu zaman diliminden Su (Yengeç, Akrep, Balık) ve Toprak (Boğa, Başak, Oğlak) 21-22. günleri doğumlu olan burçları ve 21-22. derecede yerleşimleri olanlar daha çok etkilenecekler.

Yeniaylar yeni olayların ve ilişkilerin tohum dönemidir. Burada Boğa burcu istikrar, sağlamlık, üretim, beceriler, güzel sanatlar, alım-satım, doğa, doğal olan ile ilgilidir. Boğa yöneticisi Venüs’ün ikizlerde olması değişken koşulları gösteriyor.

Neptün hayalleri, tasarımı, yaratıcılığı, gevşemeyi, rahatlığı ifade eder. Plüton’un Yeniay derecesi ile yaptığı uyumlu açılar da daha dengeli ve rahat bir duruma işaret ediyor. Burada işlerden yana dengeli şekilde yaratıcı olmak ve konsantre olmak söz konusu. Toprak grubu burçlar olan Boğa, Başak, Oğlak’lar için akıcı bir zamanlama olacaktır bu Toprak elementindeki dengeli etkiler. Herkes için de ekonomi, istikrar, üretim konusunu ifade eden durumlar bunlar. Piyasaların tekrar hareketlenmesi söz konusu olacaktır bir süre için fakat Satürn – Uranüs kare açısı asıl zamana damgasını vuran etkidir. Burada sınırlar e özgürlükler arasında git geller olacaktır. 14 Haziran 2021’de Satürn – Uranüs kare açısı gerçekleşecek ve asıl ekonomi ve düzen ile ilgili durumların ve buradaki sınır ve özgürlüklerin ne olduğunu daha iyi anlayabileceğiz.

Bu zaman diliminde Merkür İkizler konumu Kuzey düğüm ikizler konumu ile bir arada görünüyor. Fikir ayrılıkları, kişisel görüş farklılıkları ve bundan kaynaklanan bölünmeler daha çok görülebilir. Daha rasyonel ve pratik anlamda işe yarar olanın daha ön plana çıkacağı bir zaman dilimi olacaktır.

İlişkiler ve Kısmetler

İlişkilerden, girişimlerden yana sağlamlığın, istikrarın arandığı bir zaman olacaktır. Fakat burada Boğa yöneticisi Venüs’ün İkizlerdeki konumuyla dağılmalar, bölünmeler ve değişkenlikler de buna ekleniyor. Zaman Dilimine sentez bakmak gerekiyor. Yani istikrar ararken değişken durumlar da işin içine giriyor.

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Bu süreçteki etkilerden özellikle ateş elementi burçlar koç, aslan, yay ve hava elementi burçlar ikizler, terazi, kova için daha aktif oalrak kednilerini ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Venüs 9 Mayıs – 2 Haziran arasında İkizler burcunda olacak.

Venüs, İkizler burcundayken sosyal anlamda iletişim zenginliğini ifade eder. İlişkilerden yana çift kısmetlerin olduğu, ilişkilerde bölünmelerin gerçekleştiği bir zaman dilimi olabilir. Davranış tarzı olarak daha iletişime dönük ve eğlenceli bir tarz ortaya çıkabilir fakat yüzeysellik de ayrı bir unsurdur. İkizlerdeki Venüs hareketliliği, iletişimi çok sever ve faaliyet olarak bunu yaparak mutlu olur. Burada önemli olan iletişim kurmadır. Dolayısıyla ilişkilerden yana iletişim konusunda girişimler artacaktır.

İkizler kişisel zihni ve benliğin iletişim konumuyla ortaya konmasını ifade eder. Daha cesur bir sosyal ifade zamanlaması olabilecektir ve burada daha çok kişinin kendi arzu ve isteklerine göre fikri şekillenmeler olacaktır.
Boğa burcunu yöneten Venüs, Boğa burcu ile ilgili görünümlerin ön planda olduğu bu zaman diliminde iş üretme ve kısmet anlamında da ikizler tarzının ön plana çıkabileceğini gösteriyor. Yani her ne olacaksa burada iletişimler kanalıyla olabilecektir ve artabilecektir. İlişkilerden, bağlantılardan yana çoğalma olabildiği gibi sektörel anlamda da iletişim, yolculuk, medya, türizm ile ilgili alanlar ön plana çıkabilecektir.

Mars 11 Haziran’a kadar Yengeç’te kalacağı için burada dürtüsel anlamda girişimlerden ziyade daha içe dönük bir zaman dilimi söz konusu olabileceğini söylemiştim. Mars’ın agresif ve benlik ile ilgili yönü burada daha çok empati, besleyicilik konusuna yönleniyor. İçsellik ve maneviyatı da ifade ediyor.

Özellikle Jüpiter ve Satürn Kova konumundan etkilenen Venüs ikizler konumu daha rasyonel, dışa dönük, hareketli, iletişimci, cesur hamleleri ifade edebilecektir sosyal anlamda fakat 13 Mayıs’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve burada Su elementi etkisi son derece artıyor. Totalde Jüpiter Balık ile birlikte Boğa ve Yengeç görünümü olan dönem sağ duyulu, sezgisel ve ayağını yere sağlam basmanın önemini gösteriyor.

Jüpiter 13 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir.

Jüpiter hareketleri ile ilgili daha detaylı bilgileri yazımdaki ‘gezegen hareketleri’ bölümünde okuyabilirsiniz.

Türkiye Astroloji Haritası

Boğa Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 11. Evine geliyor. Kova burcu Türkiye astroloji haritasında 8. Evdedir ve yöneticisi Uranüs de 11. Evde seyrediyor. Transit Uranüs’ün Boğa’da, Transit Satürn’ün de Kova’da ilerlediği bu dönemde uluslararası ilişkiler, krediler, bankacılık, ekonomi konuları ön plana çıkıyor. Satürn’ün Kova’daki 8. Evdeki ilerleyişi, özgürlükler konusundaki düzenlemelere dikkat çekiyor ve bir takım dönüşümlerin önemini gösteriyor. Tekamül Astrolojisi olarak düşündüğümüzde burada olumlu bir gelişim ve dönüşüm olmadığında bir takım krizlerin oluşması normal olacaktır.

Mars’ın 11 Haziran’a kadar Yengeç’te ilerlediği süreç Türkiye Astroloji haritasında 1. eve yani yükselen burç konumuna geliyor ve güvenlik, korunma konusu ön plana çıkıyor. Kapanma kararı da bu Mars yengeç dönemine gelmiş oluyor. Türkiye astroloji haritasında Yengeç yöneticisi Ay 12. Evde ikizler konumundadır. 12. Ev izolasyonu, içe dönüşü, manevi ayrıca gizlilik, gizli dosyalar ile ilgili konuları da ifade eder. İkizler burcu ile birlikte medya ile ilgili gelişmeler de bu alanın kapsamındadır. Ay düğümleri Kuzey Düğüm İkizler ve Güney Düğüm yay olarak burada hareket etmekte ve Yeniay haritasında Merkür İkizler konumu Kuzey düğümün üzerinde görülmekte. İdeolojik anlamda fikir ayrılıkları ile ilgili perde arkasındaki durumlar ortaya çıkabilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçecek ve burada Transit Neptün Balık konumu ile bir araya gelmiş olacak. Türkiye astroloji haritasında da güney düğüm ve Uranüs Balık burcundadır. Balık bu haritada 9. Evdedir.

Uluslararası komşular, turizm ile ilgili konular, uluslararası hukuki meseleler, dini, ideolojik konular bu zaman diliminde ön plana çıkabilir ve Güney düğüm burada olduğu için bu zaman dilimi bir test niteliğinde de olabilecektir. Zira Güney düğüm Balık konumu, Kuzey düğüm Başak konumu ile denge ilişkisi kurması gereken bir işarettir. Güney düğümdeki Balık ifadesi manevi ve metafizik temalara meyli ifade ederken kuzey düğüm Başak’ın ifade ettiği bilim ve mantık yönü ile dengeli hareket etmek önem arz etmektedir. 9. Ev Jüpiter’in doğal evidir ve burada Jüpiter güçlü konumdadır. Jüpiter inançları, dini de ifade eder ve 9. Evdeki Balık’taki hareketi ideolojik konulardaki bir takım gelişmeleri de gösterecektir. Ayrıca Corona yayılımı açısından bu dönemde sınır geçişerimiz ile ilgili yapılacak gevşeklik hatalarına dikkat etmek gerekiyor. Bu konunun nasıl idare olunduğu da bu zamanın test konularından biri olacaktır.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.
Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 23 Nisan – 11 Haziran arası Yengeç burcunda olacak.

Yengeç burcundaki Mars, agresif Mars etkilerinin daha sakin olabileceği bir zamanı ifade ediyor. Daha duygusal, içe dönük, daha çekinik, daha manevi, daha hassasiyet olabilen bir zamanlamayı ifade ediyor bu konum. Yengeç duygusallık, annelik, beslenme, besleyicilik, güvenlik ve garanti ile ilgilidir.

İyi bir etkileşimle arınma için iyi bir zaman olabilecektir. Duygusal girişimler söz konusu olabilir fakat hislerle yapılan girişimler çok doğru olmayabilir. Güvenlik ve garanti için harekete geçmek, daha evcimen olmak, evle ilgili konular ön plana çıkabilecektir. Eğer arınma olursa sezgiler daha iyi çalışabilecektir.

Yengeç saf ve genç olanı ifade eder. Gençlik, dişillik, manyetizma ve çekicilik ile ilgilidir. Bir özellikle detox ve gençleşme şeklinde olabilecektir. Fakat psikolojik hassasiyetler artarsa ve psikolojik eksiklik hissi olursa fazla yemek yeme davranışına da gidilebilir. Buna dikkat etmek gerekir.

Venüs

Venüs 9 Mayıs – 2 Haziran arasında İkizler burcunda olacak.
Venüs, İkizler burcundayken sosyal anlamda iletişim zenginliğini ifade eder. İlişkilerden yana çift kısmetlerin olduğu, ilişkilerde bölünmelerin gerçekleştiği bir zaman dilimi olabilir. Davranış tarzı olarak daha iletişime dönük ve eğlenceli bir tarz ortaya çıkabilir fakat yüzeysellik de ayrı bir unsurdur. Hava elementleri flörtöz olarak bilinirler. İkizlerdeki
Venüs de hareketliliği, iletişimi çok sever ve faaliyet olarak bunu yaparak mutlu olur. Burada önemli olan iletişim kurmadır. Dolayısıyla ilişkilerden yana iletişim konusunda girişimler artacaktır.

Merkür

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Bu süreçteki etkilerden özellikle ateş elementi burçlar koç, aslan, yay ve hava elementi burçlar ikizler, terazi, kova için daha aktif oalrak kednilerini ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Boğa burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Boğa: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

İkizler: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yengeç: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Aslan: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Başak: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Terazi: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Akrep: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Yay: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Oğlak: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Kova: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Balık: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir