10 Temmuz 2021 Yengeç Yeniayı ve Burcunuz: Beslenme ve İhtiyaç Zamanı


 

10 Temmuz 2021, Saat 4:16’da Yengeç burcunun 18. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında İstanbul için İkizler burcunun 28. derecesi, Ankara için Yengeç burcunun 1. derecesi yükselecek. İkizler ve yengeç yükselenler arasındaki farkı yazımın Türkiye Astroloji Haritası başlıklı kısmında işleyeceğim.

Yengeç yeni ayı haritasında ön planda Uranüs ve sonra Neptün’ün uyumlu açıları ve ardından Oğlak’taki Plüton’un da karşıt/zorlayıcı açısı söz konusu. 15 derecedeki Venüs ve 17 derecedeki Mars Aslan burcunda kavuşum  açısı gerçekleştiriyorlar ve yine ön planda ki etki olarak 14 derecedeki  Boğa konumundaki Uranüs ile kare açı yapıyorlar. İlişkiler bakımında bir çok gelişme olabilecek bir zaman buna da ilişkiler kısmında değineceğim. Venüs ve Mars’ın Aslan burcundaki etkileşimi bireysel anlamda daha dışa dönük, yaratıcı, cesur, girişimci olunabileceğini gösteriyor. Uranüs etkisi ile sürpriz gelişmeler, kısmetler, girişimler olabilir. Mars ile Uranüs arasındaki kare açı etkileşiminde alelacele hareket etmek, yer değiştirmek söz konusu olabileceği gibi bir takım dikkatsizliklere, sakarlıklara ve kazalara da dikkat etmek gerekiyor. Onun dışında olumlu olarak daha heyecanlı faaliyetler ve yaşam coşkusu bakımından önemli bir zamanlamayı gösteriyor.

Yeniaylar tohumlanma zamanlarıdır. Yeni başlangıçlar için enerji birikmeye başlar. Yeni bir ilişki, bir proje, bir iş için oluşum zamanını gösterir. Yengeç zamanı daha natürel, ihtiyaçlar, duygusal ve fizyolojik beslenme, güven, yakınlık, aile, yuva, hassasiyetler, sezgiler, gizemler, vicdan, merhamet, annelik, anaçlık, empati, sempati, vatanseverlik ile ilgili konuları ifade edecektir. Duygularla, hislerle yapılacak çıkışlar, huysuzluklar da kendini gösterebilir. Özellikle Plüton Oğlak ile karşıt konum ilişkilerden yana güç çekişmelerinin bir işaretidir. Fakat Uranüs ve Neptün ile uyumlu açılar zamanlama  olarak daha ön planda ve baskın olabilecektir. Duygusal akış, yaratıcılık, adaptasyon ve esneklik Neptün Balık konumu ile görünmektedir.

Bu zamanlamadaki etkilerden özellikle Yengeç, Akrep ve Balık burçları etki alacak ve kendilerini ifade edebilecekleri bir zamanlama olacaktır.

İlişkiler ve Kısmetler

Sektörel olarak kadınlar, anneler, bebekler, gıda, aşçılık, lokantalar, temizlik, ev eşyaları, sağlık, estetik ve bakım, güzelleşme, gençleşme, vücudu genç ve dinç tutacak sporlar, psikoloji ile ilgili konular öne çıkabilecektir.

Venüs ve Mars’ın Aslan burcunda kavuşumu sıcak, dışa dönük, gösterişli, sportif ilişkiler açısından iyi bir zamanlamayı anlatıyor. Uranüs Boğa konumunun yaptığı kare açı ile aniden flaş şekilde başlayan bir ilişki söz konusu olabilir. Mevcut ilişkilerde de tartışma ve kopukluklara dikkat etmek gerekiyor. Müddeti dolmuş ilişkilerde istenilen bulunamadığında gerginlik, parlama olabilir ve birdenbire sonlanabilir.

Bu süreçte kısmetleri yakalamak bakımından ateş elementi burçlar Koç, Aslan, Yay’lar ama özellikle yükselen aslanlar istedikleri ortamları bulabilecekler.

Merkür 11 Temmuz 23:36 itibarıyla Yengeç burcuna geçecek. İletişimlerden yana güven, yakınlık, empati, sezgiler önem kazanacak. İletişim ihtiyacı, yakınlık arayışı ve hassasiyetler olabilir.

Duyarlılığın daha çok artabileceği bir zaman dilimi olacaktır. Haritasında su grubu burçlar olan Yengeç, Akrep, Balık’ta yerleşimleri olanlar bu zamanlamada duygularını ve hislerini ifade etme konusunda daha belirgin hareket edebilirler.

Türkiye Astroloji Haritası

Yengeç Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 1. evinde gerçekleşecek ve Ankara’ya göre çıkan haritada yine Yengeç yükseldiği için halkı ilgilendiren konular ön planda olacaktır. Aynı zamanda bir takım girişimler, ilan etmeler ve başlangıçlar bakımından öne çıkabilecek bir süreç olacaktır.

Aslan burcunda kavuşum açısı yapacak Venüs ve Mars, bu haritada 2. Ev konumuna gelmekte ve ekonomik konuda bir takım gelişmeleri ifade etmekte. Uranüs Boğa konumunun da Aslan burcundaki Venüs ve Mars’a olan kare açısı ani gelişmeleri, sürprizleri, sarsıntıları ifade ediyor ki bu noktada ekonomik iniş çıkışlara dikkat etmek gerekiyor. Uranüs Boğa konumu 11. Evde olduğu için burası uluslararası camia ile ilişkileri ifade ediyor ve bir ucu da bu süreçte ekonomik konuları etkilemiş oluyor. İlişkilerde gerginliklere dikkat edilmesi gereken bir süreç içerisindeyiz. Ayrıca bu süreçte bir takım harcamalarda artışlar gündeme gelebilir. Total olarak ekonomik açıdan kritik bir süreçten daha geçtiğimizi söyleyebilirim.

Bu süreçte iyi bir etkileşim, uluslararası ilişkilerde doğru adımlar atmak, dış piyasada kredileri kuvvetlendirmek (Satürn Kova 8. Ev ve yöneticisi Uranüs konumu) ve iç piyasada hareket ve canlılığı sağlamak (Venüs – mars kavuşum 2. Ev) ile oluşacaktır.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de Direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 11 Haziran (16:34) – 29 Temmuz (Saat 23:33) arasında Aslan burcunda olacak.

Mars Aslan burcunda güçlü ve olumludur. Bu süreçte daha dışa dönük, sıcak, arzulu, hareketli bir süreç olacaktır.

Aslan’daki Mars tavırların gücünü, inisiyatif almayı ve yöneticiliği, mücadele gücünü, sporu, tatili, dansı, geziyi, macerayı, aşkı, flörtü, her türlü sahneyi, sunumu ve tanıtımı ifade eder.

Bu süreçte daha çok parlamak ve öne çıkmak söz konusudur. Özellikle ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan, Yay bu süreçte kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir.

Venüs

Venüs 27 Haziran – 22 Temmuz arasında Aslan burcunda olacak.

Aslan burcundaki Venüs dışa dönük, sıcak etkileri ifade eder ve sosyal anlamda spot ışıklarını üzerine çeker. Görsellik, spor, hareket, aşk, kalite, değerli eşyalar ön plana çıkacaktır.

İlişkilerde kendini daha kararlı ve sıcak ifade etmek ve motivasyon verici faaliyetlere katılmak, estetik ve bakım konusunda girişimler söz konusu olabilir.

Aslan’daki Venüs sosyal anlamda daha dışa dönük, yaratıcı bir zamanı anlatır. Eğlence , dans, spor, estetik-bakım konuları ön plana çıkabilir. Giyim, kozmetik ve bakım ile ilgili harcamalar artabilir.

Merkür

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Bu süreçteki etkilerden özellikle ateş elementi burçlar koç, aslan, yay ve hava elementi burçlar ikizler, terazi, kova için daha aktif olarak kendilerini ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Merkür 11 Temmuz 23:36 itibarıyla Yengeç burcuna geçecek. İletişimlerden yana güven, yakınlık, empati, sezgiler önem kazanacak. İletişim ihtiyacı, yakınlık arayışı ve hassasiyetler olabilir.

Duyarlılığın daha çok artabileceği bir zaman dilimi olacaktır. Haritasında su grubu burçlar olan Yengeç, Akrep, Balık’ta yerleşimleri olanlar bu zamanlamada duygularını ve hislerini ifade etme konusunda daha belirgin hareket edebilirler. 

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün


Yengeç burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Boğa: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

İkizler: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Yengeç: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Aslan: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Başak: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Terazi: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Akrep: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Yay: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Oğlak: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Kova: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Balık: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Comment (1)

  • Yilmaz Yanıtla

    Tebrikler Başarılarınız daim olsun.

    22:36 içinde 9 Temmuz 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir